Vennad Henri ja Sander peavad kõige tähtsamaks turvalist lapsepõlve.

Täna on rahvusvaheline Valge Kaardi päev. Kui mullu avaldasime sellel päeva kaudu austust meedikutele, siis tänavu võitleme väärkohtlemise vastu. Viimase aja sündmuste taustal, mis nii Eesti, kui kogu maailmas aset leidnud sündmuste taustal on väga ohtlik tuleb seda kindlasti teha. Lapse turvaline sport on väga oluline ja selles on õiglus, lugupidamine ja selles ei tohi olla mitte mingisugust tahtlikku vägivalda. Lapsel, nii nagu kodus ja koolis peab olema turvaline ka treeningul. Treening peab olema koht, kuhu laps saab tulla rõõmuga ja treeningult minna veel suurema rõõmuga. Kuidas aga see turvalisus selles kiires ja tormavas maailmas tagada. Selleks peabki silmad lahti hoidma. Peame oskama näha, kuidas on lapsel hea olla. Kui tal on mure, siis tuleb aidata, kui ta jääb oma murega üksi ja on seda juba pikka aega, on tihti õige hetk maha magatud. Selleks peame kõik koos hoolima ja MÄRKAMA, kui kellelgi on raske. Kohe tuleb aidata ja selleks peab täiskasvanud inimene täitma oma kohust.

Turvalise lapsepõlve tagamine peab olema ühe spordiklubi üks filosoofiatest. Me ei kasvata ju kõigist lastest Premium Liiga tippe, ega tippsportlasi. Kuid kõikidest lastest peavad saama korralikud inimesed. Ja selles ongi suur osa lapsel, kes lapseeas sporti teeb. Sellega saame kindlalt öelda, et just meie klubi on väga paljudele kogu Eestis eeskujuks. Me korraldame lastele pikki aastakümneid erinevaid turniire, perepäevi, jalgpallipäevi, aastalõpuüritusi, väikelaste perepäevi jne, jne. Meie klubi traditsiooniliste ettevõtmiste hulgas on just üritused, kus lapsed saavad tulla koos emade ja isadega. See ongi meie klubi suur roll olnud läbi pika aja. Ja oleme alati seda ka toonitanud, et just need, kogu meie jalgpallipere koossaamise üritused on meie klubi kõige tähtsamad üritused. Jah, me jõuame lõpuks oma mängudega Eesti meistrivõistlusteni ja meie mängijad jõuavad tippklubidesse ja meie mängijad Eesti noorte koondistesse. Kuid, kui meil ei oleks meie oma väikeses klubis neid üritusi, mis on varem lapsepõlve muutnud turvaliseks, siis ei oleks seda suurt edu ka tippjalgpallis loota.

Märkame kõik koos, meie lapsed on kõige tähtsamad. Peame tegema kõik, et lastel oleks turvaline lapsepõlv.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019