Radele Kanter ja Kirsi Kunz uue võistlusdressiga.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi uue varustuse said kätte ka meie väikesed jalgpallitüdrukud. Eelisjärjekorras said uute ADIDAS dresside omanikeks tüdrukud, kes alustavad peatselt regionaaltreeningutega. Selle nädala jooksul on seega meie klubi noorsportlastest uude võistlus ja treeningvormi riietatud U16 vanusegrupi jalgpallurid, kergejõustiklased ja nüüd noored jalgpallitüdrukud. Järgmisena on järjekorras noorema grupi jalgpallipoisid, kellele soetatakse nimeline uus lühike võistlusvorm ja noorema grupi vanemale astmele, 2009-2011 sündinud poistele ka pikk ADIDAS võistlusvorm. Sellel aastal oleme klubis lastele spordiaasta just uue varustuse poolest eriliseks muutnud. Talvel said kõik Lihulas treenivad 77 noorsportlast uued saalijalanõud. Jalgpalluritele siis ADIDASE saaliputsad ja kergejõustiklastele NIKE tossud. Kahju on aga sellest, et oleme sisetingimustes sellel talvel saanud vähe treenida. Umbes 1,5 kuud eelmise aasta lõpus väikeses saalis koolimajas ja umbes üks kuu uues spordihoones. Loodame aga, et kevad tuleb rõõmsam ja lapsed saavad peatselt juba siis õue treenima ja võistlema.

Meie klubis on tütarlaste-neidude jalgpall olnud läbi ajaloo väga kõrgel tasemel. Oleme Eesti meistrivõistlustelt võitnud 2009 aastal III koha. Lisaks on meie klubil ette näidata üks neljas, kaks viiendat ja üks kuues koht!! Lisaks on Lihula Gümnaasiumi ja Virtsu Kooli jalgpallitüdrukud võitnud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustelt kokku seitse medalivõitu. Oleme ka Eesti meistrid, see juhtus 2014 aastal Viljandis, kui Lihula kooli 8-9.klassi tüdrukud võitsid EKSL meistrivõistlustel kuldmedalid.

Suur rõõm on selle üle, et vaikselt hakkab taas tüdrukute jalgpall klubis pead tõstma. Meil ei ole pikki aastaid olnud spetsiaalselt tüdrukute treening-gruppi. Viimati oli see 2015-2016 aastal. Nüüd aga just nende 8-10 tüdrukute näol on lootust, et saame ehk juba selle aasta sügisest luua täiesti tüdrukutest koosneva grupi. Praegu on kõik jalgpalliga meie klubis tegelevad tüdrukud tublid, sest nad teevad trenni koos poistega. Siin selle artikli juures rõõmustavad uute võistlusvormide üle Radele ja Kirsi. Nemad on aga superagarad, lisaks jalgpallitreeningutele osalevad nad ka kergejõustikutreeningutel.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019