Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on juriidiliselt loodud kevadel 2008, kuid tegelikult on selle nime all jalgpallialane tegevus toimunud juba 1994 aastast.

Kõik algas treeningrühmade moodustamisest Virtsu Põhikooli juures sügisel 1994, kui esimesse Jaanus Getreu trenni tuli 10 kohaliku kooli poissi.

Samal sügisel võideti Läänemaa maakoolide Snickers Cup ja platseeruti vabariigi finaalturniiril Viljandis 5 kohale.
Oktoobris 1994 a korraldasid Jaanus Getreu, Väino Põld ja Aivar Pohlak kohaliku piirkonna jalgpallielu populariseerimiseks mängu Lõuna-Läänemaa ja Riigikogu SK meeskondade vahel.See mäng tõi staadionile palju pealtvaatajaid ja andis ka olulise tõuke vutielu sissepuhumisel.

1995 a mängisid nii Virtsu, kui ka Lihula meeskonnad Läänemaa MV kui ka Eesti MV III liigas.
Virtsu kool aga osales mitmetel turniiridel vabariigis ja eriti olulisel kohal olid Snickers Cup turniirid, mis just spetsiaalselt maakoolidele  mõeldud.

Suvel 1995. a sai  treener Jaanus Getreu osaleda rahvusvahelisel seminaril  Soomes ja 1995 ja 1996.a läbis ta treenerikursused EJL juures.
Virtsust sai alguse ka traditsioon korraldada igal kevadel, sügisel ja talvel Lõuna-Läänemaa koolide jalgpallipäeva, mis kohalikele koolidele oli suureks sündmuseks.

1996 a moodustati Virtsu ja FC Flora vaheline koostööleping, mille tulemusena sai väikesest maakohast suure profiklubi tütarklubi.Osaleti FCF turniiridel ja käidi tihti FCF Kehtna Jalgpallikooli poolt korraldatavates laagrites, kuhu kutsuti andekamaid poisse.

1997 a võitis Virtsu Põhikool esimese suurema auhinna, kui oldi vabariiklikel Snickers Cup turniiril II, ette rutates võib mainida, et seda suudeti ka 1998 ,99 ja 2001 aastal.Selleks ajaks olid juba mõned mängijad silma jäänud ja 87. a sündinud Madis Riive, Gert Mätas, Robert Vahtra käinud ka FC Flora noortelaagrites.

Esimest korda Eesti noorte mv osales Virtsu 1998a ja kohe esimesel aastal oldi omas grupis II. Teine koht on pidevalt selle piirkonna võistkondi saatnud, nii võideti sama koht ka 2001 a Eesti Koolispordi MV C kl poiste turniiril Märjamaal ning Eesti noorte MV B kl II liigas 2008 a.

Vahepeal oli trenniskäiate poiste arv Virtsus kasvanud pea sajani, sest treeningutest võtsid osa ka ümbruskonna koolide poisid Kõmsilt, Tuudilt, Vatlast.

Gruppe oli palju ja ühel hooajal võistles Virtsu nime all Eesti noorte MV kolm erineva vanuseklassi võistkonda.
Et poiste trenniskäimist mugavamaks teha, alustas Jaanus Getreu treeninguid 1999. a Vatla Põhikoolis 23 poisiga, seal töötas ta neli hooaega. Eesti MV osalevatesse võistkondadesse oli ka sealt poisse võtta, sest võistkonnad kes mv mängisid, moodustati Lõuna-Läänemaa parimatest poegadest.

Kahel suvel, 1996 ja 98 käidi ka rahvusvahelisel turniiril Rootsis, Arvikas.

Tasapisi aga hakkas laste arv maal vähenema, aga et jalgpall ikkagi edasi areneks, moodustati  grupid ka Lihulas, kus trennidega said liituda Kasari Põhikooli ja Metsküla algkooli lapsed.

Vahepeal kinnitati ka oma klassi Eesti noorte MV, kus 1991. a s poisid võitsid D klassis oma grupi ja 1986-87. a  poisid olid A klassis II liiga pronksil.

Siis aga alates 2006 aastast enam trenne Virtsus ei tomu, 10 poisiga alustati ja umbes samaga lõpetati. Jalgpallielu koondus täielikult Lihulasse.

2007 aastal said 1991 a s poisid B klassis II liigas II koha.

Viimastel aastatel on palju võisteldud ja korraldatud palju erinevaid turniire, näiteks iga-aastasel Lõuna-Läänemaa noorte jalgpallipäeval on käinud tuntud Eesti pallurid-Marko Kristal, Martin Reim,l Ingemar Teever.

Oleme osalenud võistlusreisidel Soomes, Kauhajokis, kus mängib meie seast sirgunud Harry Silling.

Nii mitmedki meie seast tulnud poisid on kanda kinnitanud suurte klubide juures, mainitud Harryle on näiteks Priit Mäeorg kaasa teinud Nõmme Kalju meeskonnaga Eesti meistrivõistlustel, Gevni Kalm on mänginud Pärnu Vapruses. Noorematest Mihkel Lokko mängib Tartu Tammekas, Algis Kelder teeb kaasa FC Kuressaare eest Eesti eliitliigas ja sama teed käivad Pärnu Vapruse eest Raiko Söötmaa ja Andro Aavik.

Mitmed poisid, Aleksander Morsevitski, Andro Aavik, Madis Sibul, Timo Meerits on osalenud Eesti noortekoondise laagrites.

Püüame pakkuda lastele võimalust sportida ja läbi spordi kasvada inimeseks.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019