Meie väga tubli jooksuseltskond täna Märjamaal.


Täna toimus Märjamaal järjekorras juba 40 Märjamaa Alevijooks. Ka meie tublid noorsportlased võtsid sellest väga edukalt osa. Jätkasime eelmisel aastal võidetud tulemuste kaitsmist ja tegime väga palju väga ilusaid etteasteid. Treener oli täna väikeste jalgpalluritega Tallinnas turniiril ja poiste treeneriteks Peeter Idvani ja Evelin Joa, kes lastevanematena said ka selles rollis väga hästi hakkama. Suur tänu!! Olime rajal supertublid ja kogu selle päeva ja kõik jooksud võtab kokku Peeter:

"Esimeses jooksus startis Mattias 122 konkurendiga 1,3 km rajale. Matu kuulas treeneri nõuandeid ennem Lihulast väljasõitu ja talitas täpselt nende juhiste järgi. Staadionilt väljudes, Märjamaa tänavatele oli Matu 25ndal positsioonil. Uuesti staadionile jõudes leidis Mattias endas veel korralikud jõuvarud ning möödus kuni päris finišisse välja päris mitmest kaasjooksjast, lõpetades jooksu 12. positsioonil, enda U10 vanuseklassis tuli Mattias 10 kohale! Ajaks talle 5.24,2.


Järgmine jooks oli kohe algamas, Henry oli teinud kena soojenduse individuaalselt ja koos teiste jooksule minejatega. Kõigile jooksjatele näidati ette ja tehti soojendus korraldaja eestvedamisel. Henry läks varakult stardijoonele valmistuma ning alustas 2,7 kilomeetrist jooksu esimesest reast, välisrajalt, 125 kaajooksjaga. Henry alustas jooksu rahulikult ja omas tempos. Staadionilt väljudes hakkas ta ükshaaval konkurente püüdma. Kõige raskemaks pähkliks osutus tüdrukute võitja tema vanuseklassis kellest õnnestus mööduda vahetult enne uuesti väljakule saabudes. Kuid siis kärises vahe juba sümboolseks ja Henry tuli võimsa lõpuga kindlalt U14 klassis teisele kohale! Talle mõõdeti ajaks 10.28,7 Kokku oli rajal 146 jooksjat ja ka üldarvestuses oli ta teine. 


Kui nooremad Lõuna-Läänemaa lapsed taastusid jooksudest ja pidasid väikse lõuna, siis Sten, Taavi ja Gregor tegid sooja Märjamaa staadionil nagu oleks neile teada täpselt iga detail kuidas seda teha. 4,7 kilomeetrise jooksu stardis, väga suure osalejate hulga seas suutsid poisid esikahekümne sekka pidama jääda ja staadionilt väljusid Sten ja Gregor kõrvuti, aga nende järel oli ka kohe Taavi kelle jooksust oli näha tõelist sädet täna. Peale 15 minutilist ootamist oli näha jooksjaid saatvat politseiautot ja tulemas oli esimene jooksja, natukese aja pärast teine ning peale mõnda täiskasvanut varsti oli ka Sten näha puude varjust tulemas väga võimsalt. Teda olid ergutamas kindlate vahemaadega meie lõpetanud jooksjad ja lapsevanemad, et ergutada kõiki rajal olevaid poisse lõpuni pingutama. Seda need poisid ka tegid! Sten lõpetas meie poistest esimesena ja seda ülivõimsa lõpuga, kohe varsti tuli Gregor kergel sammul ja samuti veel lõpus möödudes konkurendist. Siis oli Taavi kord tulla, noormees jooksis staadionile kindla ja hoogsa tempoga. 200 meetrit enne lõppu tegi Taavi midagi tõeliselt võimsat, andes endast viimast, möödudes veel ühest konkurendist ja spurtides aplauside saatel finišisse! Seega tuli Sten üldjärjestuses kuuendana, oma klassis aga võitjana, ajaga 18.50,2. Gregor oli üldjärjestuses 16, omas klassis aga II. Tema sai ajaks 20.28,7. Taavi oli meie U16 poistest 7.kohal üldjärjestuses aga 27. ja seda ajaga 22.25,5. Kokku jooksis koguni 147 jooksjat! Väga tublid poisid.


Peab kiitma korraldajat, Märjamaa spordikeskust. Puudust ei olnud millestki ja kõik sujus nagu valatult. Oli maitsev toitlustus, batuut, jäätise ja suhkruvati kiosk. Kohale oli saabunud ka Eesti Jalgpalli Liidu maskott Siil."


Märjamaa jooksude ajad: https://marjamaaspordikeskus.ee/marjamaa-40-alevijooksu-tulemused/#0_9AC658

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019