Siin noormeeste 5 kilomeetri jooksu esikuuik.

Laupäeval toimus Virtsu II 10 kilomeetri Maanteejooks. Jooksule registreerus võrreldes esimese, eelmise aasta jooksuag rekordiliselt 71 jooksusõpra. Täiskasvanud läbisid 10 kilomeetrise distantsi, noortejooksul oli pikkuseks 5 kilomeetrit. Oma jooksud lõpetasid ja said koha protokollis aga 62 sportlast. Jooksupäev oli väga tuuline, kindlasti saame öelda, et ka tormine. Õnneks pääsesid jooksjad vihmast, kuid tuul jättis kindlasti võistlusele oma jälje. Samas ei kurtnud ükski jooksul startinu tingimuste üle. Sellel aastal tegime raja spetsiaalselt raskema-viisime sportlased puhtalt Virtsu loodusesse, maanteejooks sai tegelikult üsnagi maastikujooksuilme. Samas oli jooksjatel tallata ka asfaltrada. Mitmekesisus oligi selle jooksu eripära. Ka loodus sekkus jooksu jõuliselt. Läbi Puhtulaiu joostes kuni mereni kulgenud jooksuteele kukkus ka mitu puud, mis nõudis jooksjatelt ka takiostusjooksu oskusi. Kuid tingimused olid kõigile võrdsed ja nii nagu ütles jooksupäeval 41 aastaseks saanud ja 113 korda Eesti koondist esindanud ja meie jooksu seitsmendana lõpetanud Raio Piiroja, et rada oli väga huvitav ja mingit probleemi ei olnud. Autasustamisel ootas iga klassi kuute parimat väärt auhinnad, lisaks premeeriti Lääneranna parimat poissi, naist ja meest. Jooksu teine pool oli sellel korral suunatud väikekoolide päästimse-allesjäämise aktsioonile. Kokku andsid Virtsu Kooli sulgemisvastasele petitsioonile jooksjad ja pealtvaatajad täpselt 100 alkirja. Saime hakkama väga väärt spordivõistlsuega. Juba praegu hakkas ettevalmistus Virtsu III Maanteejooksuks!

¤ Stardis oli ka kolm meie klubi jalgpallurit, kes olid väga tublid ja jõudsid kõik ka auhinnasaajate hulka!!

Naiste esikuuik:

1. Anu Piiroja- Anu Jooksutrennid- 41.17,0

2. Kertu Kula- Sparta- 43.07,5

3. Kadi Ruut- Anu Jooksutrennid- 48.48,2

4. Kristiina Ranne- FB Jooksmine- 49.11,5

5. Liispet Kaisel- Metsküla- 50.31,8

6. Monika Järg- 53.47,5

 

Meeste esikuuk:

1. Aleksandr Kuleshov- Treeningpartner- 34.38,2

2. Tarvi Tameri- Jooksurullid- 34.41,2

3. Viljar Vallimäe- SKProrunner- 34.53,9

4. Lauri Luik- Treeningpartner-Läänemaa KJK- 36.23,0

5. Margus Luhtoja- 36.34,4

6. Martin Tarkpea- Anu Jooksutrennid- 36.40,6

 

Neiud esiviisik:

1. Lisett Alt- Anu Jooksutrennid- 19.09,8

2. Kaisa-Maria Oll- 19.34,3

3. Marleen Kesamaa- Audentes SK- 21.05,3

4. Elerin Meier- 26.07,2

5. Laura Lehtmets- 30.37,1

 

Noormehed esikuuik:

1. Kristen Meier- 20.00,4

2. Paul Lomp- Lõuna-Läänemaa JK- 20.25,8

3. Timmo Kaasik- Lõuna-Läänemaa JK- 20.57,6

4. Robin-Mattias Indres- Pärnu- 21.02,1

5. Kenneth Lomp- Lõuna-Läänemaa JK- 22.05,6

6. Kerten Meier- 40.28,5

 

Lääneranna parim noormees- Paul Lomp

Lääneranna parim Naine- Liispet Kaisel

Lääneranna parim Mees- Martin Murre

¤ Oluline on kindlasti rääkida toetajatest-abilistest-vabatahtlikest. Nii nagu nädal tagasi Lastekaitsepäevaturniiril torkab silma väga paljude heade inimeste abi ja panus, et meie noortele ja ka täiskasvanutele mõeldud spordiüritused mida klubi korraldab õnnestuksid. See on väga südantsoojendav. On inimesi, kes küsimata tulevad ja pakuvad oma abi. Fantastiline!! Kõigile suur tänu.

Virtsu II Maanteejooksu aitasid läbi viia: ANTROTSENTER OÜ, Narma AS, COOP Lihula, Borjomi, Baltic Agro, Rannarootsi, Fysiopark, Lääneranna Vald, Farmi, Tere, SiS, Roosta Puhkeküla, Haapsalu Trükikoda, DARI Kohtla-Järve, Värvispets, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Virtsu Kool, Linea Shop, Kommipomm, Muhu Jaanalinnufarm, Lääne Elu, Pärnu Postimees, Jass-Jasper Jõgi, Aare Kesamaa, Liina Kesamaa, Grith Kesamaa, Marleen Kesamaa, Pille Kaisel, Andri Vatsfeldt, Martin Vänt, Raul Obershneider, Laur Obershneider, Jaan Kesamaa, Raul Targamaa, Ivi Arder, Mari-Ann Laos, Aldon Õunapuu, Urmas Lauri, Stanislav Nemeržitski, Jüri Mõniste, Karin Madisson, Mai Madisson, Maris Raudsepp. Loomulikult kõik pealtvaatajad ja kaasaelajad, õpetajad ning sõbrad, kes raja kõrval valjuhäälselt kaasa elasid.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019