Vihmasel päeval olid lapsed tublid ja rõõmsad.

Teisipäeval sõitis Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi jalgpallipere Haapsalusse. Seal ootas meid JK Kratid meeskond, kellega pidasime ennem Saaremaa CUP turniiri meile väga vajaliku sõpruskohtumise. Viimasest sellisest mängulisest pallipuutest on möödas üle kuu, kui Paatsalus kohtusime FC Flora tiimiga. Et suvist laste poolt muidu palliga lustimist natukene võistluslikumaks muuta, oli see mäng vajalik. Ja eesmärk muidugi see anda vahetult ennem Saaremaa CUP turniiri. 

Tänasel mängul olid kaasas jalgpallurid, kes mängivad U10 vanusegrupis Eesti meistrivõistlustel. Sellele grupile andsime võimaluse osaleda. Lisaks mängisid kaasa U9 vanusegrupi lapsed, kes osalevad Saaremaa CUP turniiril. Seega tegemist oli mänguga, kus segunesid kaks võistkonda, sest just nii me ka Saaremaal mängime. Lisaks oli uudne asi see, et väiksematele oli see võistlusmäng üks esimesi, kus nad mängivad 6 pluss 1 formatsioonis. Ka see tuli kasuks, sest just selliselt me eeloleval turniiril ka mängime. Meil oli kaasas 15 tublit jalkalast. Kõigepealt said mõlemad grupid mängida nii öelda soojaks oma grupiga. Mõlemad vanused mängisid kaks kaheksaminutilist mängu, kordamööda gruppidega vahetades. Siis said kõik mängida erinevalt. Näiteks moodustasid väljakul oleva võistkonna U10 kaitsjad ja U9 ründajad ja siis jälle U9 kaitsjad ja U10 ründajad. Loomulikult ei ole me positsioonidesse nii kinni naelutatud. Poole kohtumise möödudes segasime veel erinevaid positsioone. Kõik lapsed said mängida erinevatel kohtadel ja olid väga tublid. Mängu algus, sisseelamisemängud olid natukene rabedad, kuid mida aeg edasi, said meie lapsed väga hästi mängu käima- Kõige rohkem teeb rõõmu, et kaks vanuseklassi, kui nad olid koos platsil, oli väljakul korralik koostöö. Keegi ei langenud ansamblist välja ja kõik olid igas väljakunurgas väga tubli. Ikka on nii, et selles vanuses laps on juba oma meeliskoha oma mõtetes leidnud, kuid ikka peab proovima ka last erineval positsioonil ja seda mõlema, nii vasakut, kui paremat jalga mängitades. 85 minutit mängu oli ka erinevate loodusjõudude meelevalllas. Alguses saime korralikult vihma, kuid pärast sadu lakkas ja saime märgade riietega kuiva ilmaga mängida:-) Ahjaa, meie lapsed lõid viis väravat, seda tegid võistkonnakaaslaste abiga Mattias kolmel ja Romec ning August mõlemad ühel korral. Ja väga paljudel kordadel olid paljud lapsed väravalöömisele väga lähedal. Tublid! Kindlasti õnnestub see mõnel teisel eeloleval mängul! Vastased said meie väravavahtide selja taha palli kahel korral. Pärast võistkonnaga koos olles, laususid lapsed kui ühest suust, et see mäng oli väga vajalik ja kindlasti andis suureks turniiriks valmistumisel palju juurde. Võtsime energiaringi ja ütlesime oma võlutähed: L-L-J-K!! Vägev mäng.

Lõuna-Läänemaa JK mängis koosseisus: Kairon Omar, Rannel, Keron, Kaarel-Maiko, Jan Robin, Mattias, Romec, Romet, Tarvi, Eliisabet, Karl-Sander, Marten, Robben, August, Randar.

Suur tänu lapsevanemad Kati, Külli, Sirle, Annika, Getter, Jaana, Kristi-Carolina, Karl, Rainer, kes te kaasas olite, aitasite ja kaasa elasite.

Suur tänu L&L. Suur tänu COOP Lihula.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019