Saaremaa CUP turniiril võitsid meie vaprakesed kolmanda koha!!

Taas on suvi ja taas ootas meid ees väga äge reis Saaremaale. Ikka selleks, et osa saada suve suursündmusest, Saaremaa CUP jalgpalliturniirist.

Pühapäeval asusime Virtsust teele ja võtsime suuna Tehumardi Puhkeküla poole. Kuid ennem seda külastasime veel mitmeid kauneid paiku Saaremaal ja näitasime lastele ilusat saare loodust. Esmalt viis tee meid Orissaarde. Läksime sealse kooli staadionile vaatama legendaarset Orissaare Tamme, mis kuulutati ka Euroopa 2015 aasta puuks. See tamm on väga vana ja täpset vanust ei oskagi keegi öelda. Igatahes said meie lapsed teha pilti tamme juures ja vaadata ja ette kujutada, kuidas mängivad jalgpalli Orissaare lapsed. Kasutades siis puud näiteks seinasöötudeks ja vastaste peatamiseks. Igatahes on see puu väga eriline. Edasi siirdusime Kaali järve äärde, kuhu umbes aastal 1500 eKr. selle järve meteoriit tekitas. Lapsed said minna kraati sügavusse, kus lapsevanemad tegid pilti ja rääkisid lastele kraatri tekkeloo. Käisime poes ja saabusime Tehumarid Puhkekülasse. 

Esimesel ühisel õhtul kogunesime kõik lõkke juurde. Lapsevanemad valmistasid õhtusöögi, grillisime. Lapsed mängisid võrkpalli ja asusid siis jalkalahingusse noorte Leedu lastega. Oli väga tore kuulata, kuidas meie pisikesed jalgpallurid leedukatega inglise keeles suhtlesid. Mõne lapse keeleoskus avaldas ikka väga muljet. Meil on tublid ja targad lapsed. Õhtu suursündmus oli aga Rasmuse ärasaatmispidu ja Epu ning Deliise sünnipäevade tähistamine. Pidasime neid meeles kingitustega ja toonitasime, et nad on alati meie klubi ühisüritustele oodatud ja ka meie võistkonda on Rasmus ikka ja jälle mängima kutsutud. Rasmus asub sügisest treeningutega Pärnu JK Vapruse jalgpalliklubis ja temast saab 21 meie klubi jalgpallur meie sõprusklubis. Nagu ikka selliste kõnede puhul, kippusid silmanurka pisarad ja on ju väga selge, et iga lapse äraminek on klubile suureks löögiks. Sest oleme tillukene maaklubi ja iga laps on meile väga tähtis. Sõime, lapsed mängisid erinevaid mänge, käisid ujumas ja tundsid ennast hästi. Peatselt tuli minna ka magama sest esmaspäeval kell 09.50 ootas esimene mäng.

Esimaspäevana pudru söödud, asusime Kuressaarde teele. Esimeses mängus kohtusime FC Otepää võistkonnaga. Treeneri plaan oli mängus mängitada kuuikuid ja seda kordamööda. Mängu algus oli tegelikult hea, kuid me ei löönud oma häid momente ära. Hoopis vastased tegid meie värava all resultatiivsed käigud ja asusid 2-0 juhtima. Väga korralikult sekkus mängu meie nooremate laste kuuik. Ja nad tegid ikka väga korraliku, suurt tahtmist näitava etteaste. Poolajal rääkisime, motiveerisime ja juba teise poolaja alguses lõi Mattias penaltist ühe tagasi, siis tegi imelise kauglöögi Keron ja Romec viis meid juba juhtima. Väikeste platsil oleku ajal hoidsid nad kenasti seisu ja kui suured uuesti platsile läksid, tegid Keron ja Robert veel kaks väravat ja 5-3 võit oligi kodus. Esimene võit käes, siirdusime vabale ajale, kus iga pere sai ette võtta endale sobivaid asju. Koos läksime sööma ja teine mäng ootas meid juba ka ees. Vastaseks FC Joker Aruküla. Kas olime unised, kõhud täis, või miskit muud, igatahes ei saanud mängu jälle kohe käima ja proovsiisme muuta ja vahetada, kuid jäime suurelt 0-8 selles kohtumises alla. Kuid lapsed olid ikkagi rõõmsad, rääkisime, mida on vaja nüüd järgmises mängus teisipäeval FC Kuressaarega teha ja asusime koju, et pesta ja riideid vahetada. Õhtul kell 18.30 algas rongkäik Nooruse kooli juurest linnastaadionile. Olime uhked oma pea 40 jalgpallipere liikme üle, kes uhkelt marssisid ja meie klubi nime hüüdsid. Isegi rongkäigu ja turniiri kommentaator Alver Kivi hüüdis mitu korda Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi!! Vägev oli marssida oma klubi lipuga ja lehvitada linnatänavatele meile lehvitavatele inimestele vastu. See on ülimalt hea tunne ja annab meeletult positiivset energiat. Kui võistlus avatud, asusime koju tagasi, et valmistada õhtusööki. Paljud, tähendab kõik lapsed käisid veel ujumas ja taas ootas maitsev õhtusöök. Lapsed mängisid, kiikusid ja möllasid. Kuniks, täiesti ööpimeduses algas superlahing: LLJK Lapsed-LLJK Vanemad. See oli üks pingeline ja rõõmu täis kohtumine, mis andis oma energia ka teisipäevasesse esimesse mängu kaasa.

Teisipäeval saime kauem magada sest ajakava järgi toimus meie esimene mäng FC Kuressaarega kell 12.00. Olime väga tublid, mäng voolas, kõik toimis ja imelise mängu võitsid lapsed 8-1. Romec ja Romet lõid kaks, August, Mattias, Robert ja Karl-Sander kõik ühe värava. Muidugi panustasid võitu kõik lapsed. Taas tegime gruppidega vahetusi ja saime lapsi ka erinevatel positsioonidel proovida. See tähendas ühtlasi alagrupis teist kohta ja õhtuses poolfinaalis vastaseks FC Otepää võistkonda. Vahepeal saime süüa, kes käis kodus, kes oli poodides. Olime igatahes mänguks paremini valmis, kui sama võistkonnaga esimeses kohtumises. Vastased asusid juhtima, kuigi taas meil mängu alguses päris mitu head momenti. Siis taas viigistame. Romet lööb kena värava. Teisele poolajale läheme seega 1-1 viigiseisult. Teine poolaeg kulgeb natukene meie domineerimisel. Kohe saame taas Rometi väga ilusast löögist juhtima. Läheb paar minutit mööda ja teenime ka penalti. Kuid kahjuks on natukene jalgpall ka karm-Eksime, vastased löövad kontrarünnakus 2-2 ja viigiga mäng ka lõppeb. Justkui kõik oli korras ja juba finaal olemas, kuid nüüd ootas ees penaltiseeria. On olnud seeriaid, kus oleme olnud väga edukad ja realiseerime löögid külmavereliselt. Kahjuks ei olnud seekord õnne, kuigi meie löögid olid väga korralikud. Kaotasime 1-3 ja sellega ootas ees mäng kolmandale kohale. Võtsime peale mängu lapsed kokku. Proovisime motiveerida, ka lohutada, sest pisarad tuli kuivatada...rääkida, et keegi ei ole süüdi, vaid kõik olid ju tublid ja mängiti just selles mängus turniiri parim kohtumine!! Väga äge ja armas on meie võistkond. Koju jõudes olid kõik rõõmsad, hüppasid vette, pesid ja asusid veel vihmas uka-uka mängima. Lastevanemate valmistatud õhtusöök maitses hästi ja lisaks veel grillvorstid ja šaslõkk. Oli tore viimane õhtu Tehumardi Puhkekülas.

Kolmapäeval, turniiri viimase päeva hommikul kell 09.50 ootas pronksimäng FC Kuressaare vastu. Tegime üsna pika ja põhjaliku soojenduse. Proovisime ärgata kohe ülesse ja lastele sisendada, et mäng algab soojendusega ja kohe oleks iga jalgpalluri mõtted mängu juures. Kolmanda koha kohtumine kulges väga pingeliseks ja isegi raskeks. Saame küll Rometi väravast juhtima, kuid vastased löövad esimesel poolajal ka viigi. Mäng on tegelikult üsna selline tark, lapsed otsivad olukordadele paremaid lahendusi, ei tegutseta uisapäisa, mõtted on sees. Kuigi vahepeal ikka, tuleb ka kiirustamisi ette, kuid on näha mängus leidlikkust ja püüd targalt tegutseda. Proovime natukene ääri vahetada ja ka keskel uut hingamist. Kuid ei saa hetkekski silmi vastastest eemale viia. On tore, et kuulda on üsna valju rääkimist keskkaitsja Keroni ja väravavaht Omari poolt. Hakkab juba tulema päris jalgpalli ilminguid. Teisel poolajal surume rohkem ja üks õnnelik rünnak toob ka võidu, kui palli saadab väravasse Mattias. Lõuna-Läänemaa JK võidab 23.Saaremaa CUP turniiril kolmanda koha! Hurraa!!

Lõuna-Läänemaa JK mängis koosseisus: Eliisabet, Mattias, Romec, Robben, Robert, Romet, Rasmus, Marten, Keron, August, Rannel, Tarvi, Kairon Omar, Karl-Sander.

Treenerid: Jaanus ja Peeter.

Suur tänu lastevanemate võrratu staff: Kelly, Annika, Carina, Annely, Reelika, Epp, Jaana, Maarja, Külliki, Kristi-Carolina, Sirle, Maire, Külli, Kati, Peeter, Janar, Armand, Vallo, Raimo.

Suur tänu kõik toetajad, kes meie elu Saaremaal võrratuks muutsid. 

On täiesti eriline mida me koos laste ja lastevanemate ning toetajatega pakume. Meie lastel on kindlasti tore ja turvaline lapsepõlv. Jalgpall annab sellele oma osa.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019