Lihula spordisangarid ennem meeleolukat jalkamängu!

Lihula spordiaasta kõige suurem spordisündmus on kahtlemata augusti alguses toimuv spordiveteranide jalgpalli sõprusmäng. See on mäng, mis toob igal aastal staadionile 200 pealtvaatajat ja ei jäta kedagi kodupiirkonnas külmaks. Kõik soovivad jalkaplatsil mängimas näha endisi koolivendi, sõpru, meie endi spordipoisse, kes 35-45 aastat tagasi siinsamas oma kodukooli või töökoha au kaitsesid.

Meie jalgpallimäng sai alguse aastal 2020 ja igal aastal on lisandunud uusi spordimehi. Esiteks on see mäng väga populaarne ja teiseks kasvab ju igal aastal ka vanusepiiri ületajate arv. Range reegel on see, et mängule lubatakse mehed, kes on vähemalt 45 aastased. Seega tuleb uusi mängijaid vanuse täitumisel üha juurde. Oleme panustanud ka kultuurile, sest sport ongi ju kultuur. Kui eelmisel aastal mängis staadionil rokkband, siis sellel aastal saime osa dj. Ivari retromuusikast, mida ta mängis vinüülplaatidelt, sealt, kust seda olid mängus osalenud härrad oma noorusajal harjunud kuulama. Juba soojenduse ajal oli näha, kuidas vanad spordimehed alustasid korraliku soojendusega, ei mindud huupi kohe palli lööma, vaid kõigepealt hoolitseti oma sportimisel palju vatti saanud lihaste eest:-) Ja see oli ka mängus näha, mäng oli tasemel ja kõik mängijad hoidusid vigastustest eemale. Selle aasta mängule oli kohtunikuks palutud meie oma mees. Samalt väljakult tiuppjalgpalluriks kasvanud Rocco Mõtt. Külalisena tegi kaasa JK Vapruse peatreeenr, endine Eesti koondislane Igo Prins. Ja teised olid kõik meie omad kunagised spordipoisid, kes oma kodukanti alati suvel tagasi tulevad ja saavad osa ka sellest ägedast pallilahingust. Mäng oli väga pingeline, igale meeste poolt ettevõetud pingutusele järgnes pealtvaatajate maruline aplaus ja tunnustushüüded. Meie oma inimesed hindavad meie spordisangareid. Jalgpallurid annavad pealtvaatajatele ilusa etenduse, pealtvaatajad tunnustavad neid selle eest. Töötas puhvet, vaheajal oli pealtvaatajatele löögivõistlus ja kõik staadionil viibijad said osa ühes vägevast spordilaupäevast.

Just säärased etendused tugevdavad meie spordirahva sõprust. Ja tegelikult kõigi meie piirkonna inimeste ühtsust ja sõprust.

Suur tänu Aivo, Rivo, Toomas, Tarmo, Igor, Argo, Janno, Üllar, Raivo, Armin, Sander, Harry, Gert, Laas, Aivar, Jass, Silver, Rocco, Paavo, Ivar, Thomas, Heigo.

Suur tänu: Lõuna-Läänemaa JK, COOP Lihula, Lääne Elu, Lääneranna Spordikool, Lääneranna Vallavalitsus, Kohvik Kolm Õde, HR.Aleksandri Kokteili ja Õlletuba.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019