Meie poisid tegid Aastajooksu 8.etapil suurepärased etteasted!

Pärnumaa Aastajookus 8.etapil tuli sportlastel läbida teist korda 5000 meetri pikkune jooksumaa. Osalejaid oli palju ja nagu ikka, loeb iga jooks väga palju. Saavad ju sportlased oma jooksu eest igal etapil kohapunkte, mille järgi reastatakase lõpuks Aastajooksu üldpingerida.

Kui eelmisel jooksul, samal pikal võistlusmaal olid poisid oma tempovalikuga natukene jännis ja jooks just aja mõttes väga hästi ei õnnestunud, siis täna oli hoopis teine päev. Ennem jooksu võtsime noorsportlastega jooksu pulkadeks lahti ja rääkisime kui vajalik on õige tempo ja rütmi valimine, saamine, hoidmine. Noored mehed tegid usun et elu selles mõttes parima etteaste. Sten Martin Viidemaa sai sellel rajal, Raeküla terviserajal aja esimest korda alla 20 minuti, joostes välja tulemuse 19.57,9. Ta saavutas sellega ka esikoha U16 vanusegrupis. Üldreas oli ta aga 19 jooksja. Gregor Hendrik Mölder tuli U16 poistest teisena ja seda väga korraliku ajaga-20.50,8. See tulemus jääb tema isiklikule rekordile alla vaid kümne sekundiga. Mõlemad poisid on ennem viimast etappi kindlustanud ka Aastajooksu Poiste U16 vanuseklassis kaksikvõidu!

Tänase jooksu suurim sangar oli aga ilmselt Henry Kurnim. Ta saavutas U14 vanusegrupis neljanda koha, kuid jooksis välja hiilgava isikliku rekordi- 22.00,1! Noormees parandas oma marki koguni poolteist minutit! Hiilgav! Henry konkureerib kokkuvõttes oma klassi kolmanda koha eest. See saab selgeks viimasel etapil, täpselt kahe nädala pärast. Siis on kavas kolmas 5000 meetri distants ja punktid lüüakse kokku. Taavil on samuti U16 grupis võimalus jõuda kokkuvõttes kolmandale kohale.

Suur tänu tänase sõidu eest Lapsevanem Koit Mölder!

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019