Meie võistkonnad mängus FC Flora vastu.

Kolmapäeval 09.augustil toimus Paatsalus Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Tallinna FC Flora noortevõistkondade maavõistlus. Olime taas oodatud ja kutsutud suvisesse Paatsalusse, kus laagerdavad FC Flora noored jalgpallurid. Treener Egon Tintsega sai Saaremaa CUP-il läbi arutatud mängude kava ja kuidas me selle korraldame. Paatsalus kohtusid Lõuna-Läänemaa JK U10 ja FC Flora U9 poisid ja Lõuna-Läänemaa JK U10-U13 tüdrukute segavõistkond ja FC Flora U11-14 tüdrukute segavõistkond. Mõlemad, nii tüdrukud, kui poisid said kokku neli, 10 minutilist mängu ja mängiti siis kordamööda-poisid-tüdrukud-poisid-tüdrukud.

Poiste võistkond mängis kuus platsil ja väravavaht ja saime kasutada täpselt sama formatsiooni, mida ka Eesti meistrivõistlustel sellel aastal esmakordselt ka kasutame. Just paras väike madin, ennem 26.augusti toimuvat Eesti MV III Pärnu etappi. Kindlasti peab märkima, et selle kohtumisega lõppes ka väikene ettevalmistus just nimetatud Eesti MV etapiks. Olime 25.juulil mänginud Haapsalus treeningmängu mõeldes Saaremaa CUP turniirile, siis neli päeva kestnud Saaremaa tuur ja nüüd siis 09.augustil Floraga toimunud sõprusmäng. Olime väga tublid ja alustasime mängu kohe esimesel neljandikul väga tempokalt ja lõime just äärtest teravusi. Ka siin, selle tiimi juures hakkab vaikselt looma meie klubi ajalooline eduvõti-kiirete äärte kasutamine. Kui aastakümnete tagustele aegadele tagasi mõelda, siis on see alati igas vanuses poiste võistkonnas läbi aegade meil nii olnud. Ühesõnaga poiste tiim läheb meie klubi nägu! Olime kiirelt Rometi ja Mattiase väravatest 2:0 ees. Kaitses tegid head tööd Jan-Robin, Keron ja Kaarel. Keskelt jagas häid sööte Robert. Küpset mängu näitas väravas Omar. Kui mängitud oli kaks kolmandikku, otsustas treener, et vahetab ründajad ja kaitsemängijad oma positsioonidel ära. Väravasse läks Keron, kes ütles väga vahvalt, et ta soovib proovida. Muidugi on see väga tore ja treeningmängud ju selleks ongi, et sääraseid asju katsetada. Natukene vist lõi see asetuste muutmine poiste mängurütmi sassi ja olime äkki 2:4 kaotusseisus. Kuid kohe saime taas Rometi väravast ühe tagasi. Vahetasime kohad taas tagasi. Poistel avanesid kohe ka väga head momendid. Tuleb märkida, et laste häälestus posistioonidemuutmisel kohe õnnestus. Kuid lihtsalt ei löödud oma väravavõimalusi ära. Vastased said veel kaks kolli kirja ja olime FC Florale alla vandunud 3:6. Kuid pole hullu midagi, see mäng oli väga vajalik ja tegelikult olid platsil väga võrdsed tiimid. Just selliseid mänge noored jalgpallurid vajavad.

Tüdrukute tiim oli tänase päeva suur rõõm. Saime taas Lõuna-Läänemaa JK oma tüdrukute võistkonda õues sellisel moel mängitada. Mis sest, et meil oli tegu segavõistkonnaga ja ühte vanusegruppi veel ei ole võimalik kokku saada. Kuid kindlasti on see samm selles suunas, et see kunagi ka taas õnnestub. Täna olid kõik tüdrukud väga tublid. Alustasime nii, et vanemad jalgpallurid Radele, Lisell, Hanna-Loore moodustasid kolmekesi kaitseliini ja nooremad Emily, Eliisabet, Ketely proovisid rünnakuid organiseerida. Esimene neljandik oli tüdrukutele suur proov. Kuidas olla, kuidas üksteist mõista ja kuidas takistada head võistkonda. Olid ju Flora tiimis ka mitmed tüdrukud, kes nädal tagasi tulid Saaremaa CUP turniiri võitjaks. Meil aga oli tiimis Eliisabet, kes võitis poistega mängidas samal turniiril kolmanda koha. Eliisabet muidugi paar aastat tänastest vastastest noorem. Mida mäng edasi, saime hoopis teise ilme. Ääred olid kindlad, just kaitses Hanna-Loore ja Lisell. Vahetasime ära Ketely ja Radele ja ka see tõi kohe edu. Suurepäraselt mängisid kokku Radele ja Eliisabet, kes lõid mõlemad ka meie võistkonna koguni kuus väravat. Radele neli ja Eliisabet kaks. Oli ütlemata hea peale mängu tüdrukuid kiita ja pöörata tähelepanu just sellele, et tsenderdused mida kaks tüdrukut ees tegid, olid kvaliteetsed, mööda maad minevad ja täpsed. Lisaks kõigi tüdrukute hingestatus. Oli täiesti korraliku võistkonna mäng. Lõppskoor jäi küll 6:7 FC Florale, kuid just mäng ise oli suureks rõõmuks.

Suur tänu tänase võistlussõidu toimumise eest AS L&L ja COOP Lihula.

 

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019