Rõõmu jagus Mattiase turniiril kõigile.

Laupäeval 02.septembril kogunes taa meie jalgpallipere aasta ühele toredamale jalgpalliüritusele. Meie vaprakeste vasakujalaline ründaja Mattias, kutsus sõbrad lähedalt ja kaugelt juba viiendat korda endale külla. Viies Mattiase Jalgpalliturniir toimus sellel aastal eriti ekstreemsetes oludes. Öö läbi sadas väga palju vihma ja vihmasadu jätkus ka hommikul. Väljak oli Matu jalkaväljakul muutunud väga märjaks ja poriseks. Kuid, jalgpall on iga ilma mäng ja ilmast ei tehta maailma kõige suuremat spordiala harrastades välja, ilma tõttu ei tohi kunagi ära jääda treeningud ja üks tõeline jalgpallur seljatab oma oskustega igasuguse ilma. Kuid kohe, kui lapsed rivistusid, Mattias neid päeva sissejuhatuseks tervitas, jäi vihmasadu, kui nõiaväel järele...ja ilma vihmata oli ilm täpselt ürituse lõpuni, kas pole imeline ja imelik...Kui ikka hoolime ja soovime head ja teeme kõike lastele, siis tullakse meile ka appi...

Juubeliturniiril oli kaks erilist külge. Kui tavaliselt on meie jalkapäevai ja turniire külastanud tippmängijad erinevatest Eesti tippklubidest, siis tänavu olid meie külalisteks meie oma naismängijad Lõuna-Läänemaa JK naiskonnast. Ka nemad on ju meie laste eeskujud. Nii eriline, et neid tuli kohale tervenisti kaheksa. Meie naiskonna mängijad on meie laste sõbrad ja vastupidist suhtumist näitavad ülesse ka meie noored, kes on hästi kursis ka meie naiste jalgpallitegemistega. Me oleme ikkagi üks klubi ja peame käima käsikäes. On tore, et naiste võistkonnas mängivad ka emad, kelle lapsed noortetiimides kaasa löövad, kuid suurim rõõm on ikkagi see, et need samad naised, on alustanud aastaid tagasi meie oma klubist, teevad siiani kaasa. See on ajalugu ja maaklubile väga tähtis järjepidevus. Elise, Karin, Liisa, Sandra, Janne-Ly, Radele, Kirsi, Kadri said lastele lüüa penalteid ja lastega maha pidada kaks vägevat sõpruslahingut. Suur tänu kõigile jalgpallinaistele.

Teiseks juubeliturniiri küljeks oli meil laste endi poolt korraldatud jalgpallilaat. Laadalettidelt võis leida kõike head ja paremat-putsad, särgid, tossud ja mida kõike veel. Kuid lisaks sellele oli eraldi lett discgolfi ketaste jaoks. Need kettad annetasid meile Lihula kettamehed ja lapsed müüsid kettaid klubi projekti tarbeks. Nimelt saime ketaste müügist esimesed 80.- EUR laste mängude filmimiseks mõeldud spetsiaalse kaamera ostuks. Nüüd on esimene summa olemas ja peatselt saame kaamera ka soetada. Tore, et just laat meie jalkapäeva kaunistas.

Kuid jalkapäev ise, oli ikka rõõmu ja lusti täis. Mängud, kahes vanuseklassis. Löögivõistlused ja ikka ka sõpruskohtumine, kui korraga platsil kõik päevast osavõtnud lapsed ja nende vanemad. Kõigile oli perekond Idvani poolt vinkupraad ja Matu ema Kelly küpsetatud maitsev kook.

Hoiame kokku ja toome just selliste üritustega rõõmu laste südametesse. Kui lastel on seal rõõm, siis poeb see ka meie sisse.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019