Robben oma isa Janariga suvel Inglismaal jalgpalli vaatamas.

Kui artikli pealkirja juurde tagasi minna, siis kõige õigem ja tähtsam vastus on, et tegemist on isade ja poegadega. Laps ja Lapsevanem, kõige tähtsam kooslus elus mõlema jaoks. Kuid alati on ka nii, et nii lapsel, kui ka vanemal on hobid millega elu jooksul tegeletakse ja millega juba lapsepõlves algust tehakse. Hobid, mängud, möllamised sõpradega on kindlasti turvalise lapsepõlve aluseks. 

Väga tore ja eriti äge on meie vaatevinklist aga see, et nimetatud toredad lapsed ja toredad vanemad on suur osa meie Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ajaloost. Nimelt on tegemist isade ja poegadega, kes kõik on löönud eri ajastutel klubi eest Eesti noorte meistrivõistlustel väravaid. See on väga uhke värk. Ootasin selle loo kirjutamisega nati aega. Kui Robbenil olid väravad kirjas juba Eesti meistrivõistluste esimestest etappidest, siis Aleks jõudis väravani ja tähtsale tähiseni pühapäeval Märjamaal. Nüüd saame tuua kahe perekonna isa-poega, kes sellisele tähiseni jõudnud. Minu arust on see küll ühe tillukese maaklubi jaoks väga tähtis pool. Meil ei ole ajaloo jooksul olnud mitte ainult tublid jalgpallilapsed, vaid meil on olemas ka ajalugu, mille üle saame olla uhked.

Kokku on Lõuna-Läänemaa JK eest Eesti noorte meistrivõistlustel skoorinud üle 120 noore jalgpalluri. Aleksander Morševitski oli oma ajastu üks meie andekamaid poisse. 1991 aastal sündinud kiire ääreründaja oli ka omaealiste Eesti koondise vaateväljas. Siinjuures peab tähelepanu juhtima asjaolule, et 1991 aastal sündinud poiste aastakäik oli 2000-te aastate keskel ülikõva ja konkurents kuhugi pääsemiseks, seda enam noortekoondise vaatevälja, maaklubidel praktiliselt võimatu. Aleksander kuulus siis meie 1991 aastal sündinud poiste imelisse tiimi. Seal olid mängijad omal ajal Lihula, Virtsu, Kõmsi ja isegi Taebla koolidest. Aleksander paikneb Lõuna-Läänemaa JK kõigi aegade väravalööjate edetabelis aga ülikõrgel, viiendal kohal. Ta lõi aastatel 2002, 2003, 2004, 2006, 2007 klubi eest koguni 40 väravat. Nüüd on tema poeg Aleks, kes treenib klubis teist aastat saanud samuti oma esimese värava kirja. Selle lõi ta pühapäeval Raplamaa JK Märjamaa võrku. Aleks on mitmekülgne noor mängumees, ta võib mängida platsil ja vajadusel olla ka väravavaht. Isa tulemuseni on veel 39 väravat ja mitu head treeningaastat. Muidugi ei pea see olema lapsele omaette eesmärgiks. Tähtsaim, et pisikene jalkalaps tunneb pallimängust rõõmu.

Janar Smõtškov esindas klubi Eesti noorte meistrivõistlustel kolmel hooajal-2001, 2002, 2003 lõi ta klubi eest 14 väravat ja paikneb sellega 25 real. Janar kuulus noorteklassis Lõuna-Läänemaa JK võistkonda, kus mängisid väga paljud meie selle, 1986-1987 aastatel sündinud andekad jalgpallurid Lihula, Vatla, Kõmsi ja Virtsu koolidest.  Janar oli noore jalgpallurina väga osav vasakujalgne mängija. Tema tugevaid vasakujala lööke tundsid noorteklubid omal ajal üle Eesti. Robben, tema poeg, on natukene juba praegu oma isa moodi. Ta on julge, tugev ja erilist vinge löögiga. Hetkel on väikesel kaitsemängijal kirjas koduklubi eest Eesti meistrivõistlustel juba kuus väravat. Issi numbriteni on veel kaheksa palli.

Selline väike seik, meie tublide laste mängude kõrvale. Seegi seik on väga tubli-See on väikese koha järjepidevus ja kultuurilugu.

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019