Mäng on väikese inimese töö. Et lippu lehvitada, peame enam mängima...

Ja ongi alanud see meie uus treeningaasta. Kuigi kalendriaasta algab jaanuaris, siis laste ja noorte trenniaastaid saame ikka lugeda alates septembrist, siis kui algab ka kool. Kuigi tõsi, sellel aastal, nii nagu igal teiselgi on meil ka suvi olnud väga tihe. Võistlused, turniirid, treeningmängud, laagrid, treeningud-See kõik on meie suvevaheaega rikastanud. Oleme olnud aktiivsed ja lapsed on olnud meil väga tublid. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubil läheb jalgpallitreeningutega juba 29 aasta. Sest õppeaastal 1994/1995 alustasime Virtsu kooli juures trennidega ja seda 10 poisiga. Sealt maalt ei ole me tagasi vaadanud ja hoogne jalgpallitöö on üle terve Lõuna-Läänemaa kestnud. Aastal 1999 alustasime mängimist Eesti noorte meistrivõistlustel ja kõik see on olnud väga tore ja rõõmus aeg. Kogu aeg on meie trennilapsed olnud tublid, neid on toetanud väga abivalmis lapsevanemad ja nii oleme kokku saanud toreda jalkakogukonna.

Sellel aastal alustame treeningutega järgnevalt. Meil on kolm jalgpalligruppi. Noorimad neist on 1-2.klassi ja lasteaia lapsed. Kokku alustab neid hetkel 16. Keskmises, 3-4.klassi laste grupis alustas esimeses trennis samuti 16 jalgpallurit. Kahe väiksema grupi töö on selline, et kahel korral nädalas treenivad nad koos aga korra nädalas, on neile treening omaette. Selleks, et nad saaksid ka ainult omavanustega möllata. Kõige vanemas, 5-7.klasside grupis on ennast praegu ülesse andnud 23 jalgpallurit. Aeg on aga näidanud, et õppeaasta jooksul tuleb lapsi kõikjale juurde ja juba ongi tegelikult töös mõte, kuidas saaksime nii, et väikeste kaks gruppi treeniks poole õppeaasta pealt vähemalt kaks trenni eraldi. Iga laps, kes trenni tuleb on suureks rõõmuks, kuid kindlasti, kui grupp läheb juba 40 lapseni, siis on raske seda trenniks nimetada. Peame tagama ka lastele jalgpallimängu õpetuse. Selleks pean juba praegu nuputama, kuidas lastel kõige sobivam ja mugavam oleks. Kuid alati oleme hakkama saanud. Ja nagu ikka kõigi aastakümnete jooksul on meie klubi esindamas lapsed kõikidest meie piirkonna koolidest. Sellel aastal Lihula Gümnaasiumist, Virtsu Koolist, Kõmsi Algkoolist, Metsküla Algkoolist ja Lihula Lasteaiast. Aja jooksul on muidugi väga palju muutunud, koole kust lapsed trenni tulid, oli poole rohkem. Aga aeg on hetkel selline ja me ei saa keegi tugevama jõu vastu midagi parata. Lisaks jalgpallile saavad lapsed treenida ka kergejõustikut. See on meil viimased kaheksa aastat väga hästi toiminud. Väga paljud jalgpallurid on just kergejõustikutrennist leidnud suurt kasu. On paranenud oskused väljakul ja eneseteadmata on mõni hea jalgpallur osutunud lausa vabariigi tasemel kergejõustiklaseks.

Eesmärgid on spordis ikka ka. Uue õppeaasta eesmärk number üks on kahtlemata see, et iga laps, kes treeningule tuleb, soovib sinna rõõmuga järgmisel korral tagasi tulla. Järgmiseks proovime-üritame säilitada kaks Eesti noorte meistrivõistlustel mängivat gruppi. Usun, et see õnnestub, kuid kunagi ju ei tea mida elu toob. Ja kolmas eesmärk, või unistus oleks see, et saaksime 2024 aastal Eesti noorte meistrivõistlustele välja panna ka kolmanda vanusegrupi. Just nendest jalgpalluritest, kes treenivad kõige vanemas treeninggrupis. See oleks väga uhke värk.

Meie treeninggruppide koosseisud: www.lljk.ee Liikmed lingi all.

MEIE TREENINGUD 2023/2024

ESMASPÄEV- 17.00-18.30 KERGEJÕUSTIK 1-8.klass

TEISIPÄEV- 15.45-17.15 JALGPALL 1-2.klass

KOLMAPÄEV- 14.30-16.00 JALGPALL 1-2, 3-4.klass

                    16.00-17.30 JALGPALL 5-7.klass

NELJAPÄEV- 13.45- 15.15 JALGPALL 3-4.klass

                  15.15-17.15 JALGPALL 5-7.klass

REEDE- 14.00-15.00 JALGPALL 1-2, 3-4. klass

            15.00-16.00 JALGPALL 5-7.klass

            16.00- 17.30 KERGEJÕUSTIK 1-8.klass

¤¤ Kõikide küsimuste korral palun julgelt pöörduda treener Jaanuse poole  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 52 30 131

Ilusta uut trenniaastat!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019