Lõuna-Läänemaa JK ja Risti noored vutilapsed peale mängu medalitega.

Täna toimus Lihula Spordihoones üks väga äge ja tegelikult ka üks väga ajalooline jalgpallimäng. Nimelt mängisid sõpruskohtumise meie, Lõuna-Läänemaa JK ja Risti Kooli noored jalgpallurid. Tegelikult saab Risti võistkonda nimetada ametlikult ka Risti/Nõmme Kalju võistkonnaks, sest Risti on Eesti ühe parima jalgpalliklubi üks noortevõistkondadest ja seal tegeleb noortega tuntud jalgpallur Igor Subbotin. Seega kokku said Pärnu JK Vaprus sõprusklubi Lõuna-Läänemaa JK noored ja Nõmme Kalju FC sõpruskooli Risti noored.  Kuid läheme veidi ka ajaloos tagasi. Meie piirkonnal on Ristiga veelgi pikem, oma 30 aastane side. Nimelt mängisid omalajal kaks maakooli, Virtsu ja Risti väga tihti Läänemaa Koolispordi Liidu jalgpalli meistrivõistlustel kõige kõrgemate kohtade peale. Tihti oli võitjaks just Risti, kuid esikohti jätkus ka Virtsu koolile. Sealtmaalt hakkas hoogustuma koostöö ja kahel korral, aastatel 1996 ja 1999 käidi rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Rootsis, ARVIKA CUP. Neist viimasel võideti 28 tiimi seas koguni väga kõrge neljas koht.

Nüüd, tänasel päeval saame taas rõõmustada, sest oleme oma sõprust uuendamas. Virtsu vana treener on siitpoolt alles, Risti poolt on alles aga endiste jalgpallurite lapsed, või nende sugulaste vendade-õdede lapsed. Seega kõik jätkub. Täna tõid kolm tublit Risti lapsevanemat, Elis Ainola, Eha Mänd, Anne Rehkalt 11 Risti poissi Lihulasse, et mängida üks vägev jalkalahing. Meie panime omaltpoolt vastu 26 kahe noorema treeninggrupi last. Tegime tiimid nii, et Risti pani vastu kaks, nooremad ja vanemad ja meie nii noorema, kui vanema võistkondi mõlemaid kaks. Seda oli tõesti hea teha sest on suur rõõm, et meil on nii palju lapsi. Mängud olid väga ägedad. Mängisime kõik kordamööda nii, et lapsed saaksid võrdselt mänguaega. Tõsi, kuna Ristil oli kaks tiimis said nemad suurema koormuse, aga neile see sobis. Uus meie spordimaja neile meeldis ja nii suures saalis mängimine oli neile hea kogemus. Meie lapsed olid samuti tahtmist täis, igal aastal oleme saaliaja alustanud mingi Pärnu JK Vapruse grupi vastu, sellel aastal tegime siis seda vanade sõprade vastu. Lugesime väravaid ka. Kui lapsed mängivad, siis ikka ju mõlgub meeles see, milline võistkond palli rohkem võrku saab. Pisemad olid täna osavamad. Karl-Sander lõi kaks, Mirjam, Romel Rio ja Robben kõik aga ühe värava. Vanemate laste mängus hakkas silma suur püüd mängida kena söödumängu. See tuleb juba päris hästi välja ka siis, kui vastased kõvat pressi teevad. Kui mängud olid mängitud saime osa autasustamisest, kus kõigile jagus klubi poolt medalid. Ja kuna meil oli kaks sünnipäevalast, Kairon Omar ja Romet, siis oli laud kaetud ka muu hea ja paremaga. Risti laste poolt oli samuti külakostiks toodud nii soolast, kui magusat. Oli väga tore, sõbralik ja samas ka väga sportlik, lastele vajalik sõprusmäng. Juba lepiti kokku ka see, et detsembris sõidab Lõuna-Läänemaa JK vastukülaskäigule Risti Spordihoonesse.

Lõuna-Läänemaa JK mängis koosseisus: Mirjam, Eliisabet, Heleene, Karl Sander, Robben, Georg, Romel Rio, Rannel, Ralf, Marten, Oskar, Karl, Aleks, Paul, Romet, Romec, Mattias, Robert, Kairon Omar, Keron, Tarvi, Randar, August, Jan-Robin, Kaarel Maiko, Leek. 

Suur tänu lapsevanemad, kes te lastele toeks olite, Siret, Sirle, Maarika, Krista, Annika, Sally, Getter, Kati, Kelly, Sölvi, Jaana, Kadri, Külli, Riina, Mairo, Peeter. 

Suur tänu kohtunik Harri Pikkmets, Lihula Maaparandus AS ja Printland OÜ.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019