Me võitsime kaks kuldmedalit, kaks hõbedat ja ühe pronksi!!

Täna kolmapäeval 29.novembril toimusid Haapsalus Läänemaa kõige pikema traditsiooniga kergejõustikuvõistlused. "Järelkasvu Kergejõustikuvõistlused" ulatavad juba 1970 aastate keskpaigani. Sellest ajast saadik on alati novembris-detsembris, üks kord aastas seda võistlust peetud. Kunagi sai see alguse Haapsalu Spordihoones, nüüd on viimased aastad võistlusi peetud Haapsalu kergejõustikuhallis. Meie lapsed, seda nii kauges minevikus, kui ka praegu, on alati sellest toredast võistlusest osa saanud. Oleme olnud läbi aegade agarad osalema ja mis väga oluline, oleme olnud ka väga tublid. Viimastel aastatel oleme selle võistluse jaoks treeninud spetsiaalselt-oleme treeninud treeningutel neid, sellel võistlusel kavas olevaid nelja ala ja oleme korraldanud Lihulas ka kõrgushüppevõistluse sest see ala on seal üks aladest.

Täna osalesime võistlustel vägagi suure koosseisuga-Meie võistkonnas tegi kaasa 11 noorsportlast. Palju oli jalgpallureid. Just see pool on väga rõõmustav. Jalgpallur peab olema mitmekülgne ja on rõõm, et poisid võtavad seda väga tõsiselt. Ja olid ka kergejõustiklased, meie kergejõustikutrennis korralikult käivad lapsed. Kokku sai üks väga äge tiim. Kõik toetasid teineteist, meie lapsed tegid koos soojenduse, elasid teineteisele kõvasti kaasa, analüüsisid ja arutasid kuidas saab paremini ja see oli väga tore. Kui treener igale alale korraga ei jõudnud, siis just laste enese õpetused ja toetused olid suureks abiks. Ja selles osas oligi väga hea vaadata, kuidas noorsportlane saab ka iseseisvalt hakkama, ei pea olema ilmtingimata kogu aeg juures ja ütlema, mida ja kuidas. Laps saab ka ise aru, et topispalliviskes peab palli ette viskama õige nurga all ja tuleb sellele järele astuda, et kogu jõud läheks heitevahendisse. Või et paigalt kolmikhüppes tuleb esimene samm samuti välja hüpata, mitte astuda-Väga äge.

Niisiis tegu oli mitmevõistlusega-Neljavõistlusega. Aladeks 25 meetri jooks, Kõrgushüpe, Paigalt kolmikhüpe ja Topispallivise.  Ja see on juba päris mitmevõistlus. Iga ala võit andis 15 punkti, edasi juba 13-12-11 ja nii edasi lõpuni välja. Kui ühelt alalt kaotad kõvasti punkte, siis teiselt võid need jälle kuhjaga tasa teha. Või võistled stabiilselt. Nii oligi võistlus kuni kõige viimase alani, 25 meetri jooksuni ülimalt pingeline ja kõik kohad mängiti välja just selle alaga. Võistlesid meie lapsed, kes õpivad Lihula Gümnaasiumis, Kõmsi Algkoolis ja Virtsu Koolis.

Kõige nooremate tüdrukute, 2014-2015 sündinute võistluses tegi suurepärase etteaste Katriin Sildre. Ta võitis kaheksa sportlase hulgas väga tubli kolmanda kokku. Katriin kogus nelja alaga 48 punkti ja oli väga tubli. Märkima peab, et Katriini võiduaeg 25 meetris oli kõige kiirem-4,52 sekundit. Veel hüppas ta kõrgust 0,95 meetrit ja kolmikut 4.25. Topispalliviskes läks kirja tulemus täpselt seitse meetrit.

Sama vanade, 2014-2015 poiste võistluses oli meil rivis kolm vaprat jalgpallurit. Ja poisse oli kokku koguni võistlustules 19!! Selline konkurents meie poistel siis. Meie poisid tegid vägeva kergejõustikuvõistluse. Keron Kamarik tegi senise elu parima etteaste kergejõustikus. Ta võitis kaks ala-25 m jooksu ajaga 4,29 ja topispalliviske tulemusega 10.80. Kõrgushüppes võttis ta aga kolmanda koha punktid tulemuse 1.05 eest. Kolme sammuga läks kirja samuti isiklik rekord 4.59. Kokku andis see 51 punkti ja suurepärase üldesikoha. Mattias Idvani sai kokku 32 punkti. Sellega saavutas väga kõrge viienda koha. Ta jooksis 25 meetrit ajaga 4.57, hüppas kolmikut 4.26 ja kõrgust 0,95 meetrit. Kõige parem oli tal aga hoopis topispallivsie, kui ta lennutas palli täpselt 9 meetri kaugusele. Robert Lehtpuu võistles tõusvas joones. Kõrguses läks kirja 80 sentimeetrit, kuid siis noor jalgpallur kogus ennast ja hüppas kolmikut 4.17, viskas rasket palli 8.70 ja sprintis 25 meetrit 4,69-ga. See andis kokku 25 punkti ja edetabelis 11.koha. Tubli töö meie kolmikult.

Tütarlaste sünniaastaga 2012-2013 võistluses oli stardijoonel üheksa sportlast. Meil oli rivis Kõmsi tüdruk Liisbeth Vridolin. Taas tegi ta korraliku võistluse. Liisbeth oli väga kiire, võites oma vanuseklassis jooksu-4.32. Hüppas kõrgust 1.10. Kolmikhüppes sai samuti väga korraliku tulemuse-4.60 ja topispalli viskas 7,60 meetri kaugusele. Ka selles vanusegrupis oli võistlus väga pingeline. Liisbeth kogus kokku 41 punkti ja teenis korraliku viienda koha. Liisbeth saab ka järgmisel aastal sama vanade laste hulgas kaasa teha, sest ta on sündinud 2013 ja seega sellel aastal selle vanusegrupi põhisünniaasta ta ei ole.

Sama vanade, 2012-2013 sündinute hulgas tegid suurepärase võistluse meie neli sportlast. Kaks poissi-kaua koos trennis käinud ja kaua ka suured sõbrad olnud Marius Põld ja Karl-Markus Kärp võtsid selle, mida vist poistel mõttes mõlkus-Kaksikvõidu. 12 poisi hulgas teenis Marius 60 punktiga kindla esikoha. Ta võitis kõik alad!! 25 meetrit sellise suurepäase rekordiga nagu 4.08, Kõrgust hüppas 1.25 ja kolmikut uueks rekordiks 6.00. Topispalli ei ole ta ka varem kunagi nii kaugele visanud, kui täna-10.60. Väga rahulikult ja üsna pingevabalt algas temale kõrgushüpe ja ennast kogu aeg rahulikuks sundides läks ta 1.30 peale ja tegi seal päeva kolm parimat katset. Need ei õnnestunud, kuid sportlane ise ütles, et seal ei olnud midagi ületamatult. Just taas saame rääkida sportlase mõtlemise rollist ja analüüsivõimest. Karl-Markus tegi samuti hiilgava võistluse. 25 meetrit ajaga 4.41 läbinud kergejõustiklane hüppas kõrgust samuti 1.25, hüppas kolmikut 5.10 ja heitis topispalli 8 meetri ja 80 sentimeetri kaugusele. Kõik see andis kokku 49 silma ja teise koha! Väga tublid olid ka kaks meie jalgpallurit, 2013 sündinud poissi. Ka nemad saavad järgmisel aastal samas klassis veel võistelda, siis lisandub neile 2014 klass. Selgituseks, et iga sportlane võistleb kaks aastat ühes vanusegrupis. Ühel aastal oled põhisünniaastaga, teisel aastal jälle noorem ja kogu aeg see käib niimoodi ringi. Virtsu poiss Romec Vatter tegi kõikidel aalade oma isiklikud rekordid. Kõrgushüppes ta kordas seda-1.15, 25 meetrit läbis kiire jalgpalli vasakäär ajaga 4.51. Kolmikut hüppas tulemuseks 4.70 ja topispalli heitis 8.10. Kokku teenis ta 39 punkiti ja väga kõrge viienda koha. Leek Linnupõld Kõmsi koolist on tubli jalgpallitrennis osalev spordipoiss. Ta võtab alati osa meie võistlustest ja on nii läbi selle ka väga mitmekülgne. Kõik alad tulid tal väga hästi välja aga kokku seitsmenda koha teeninud spordipoisi aitasid nii kõrgele just jooks ja kolmikhüpe. Esimeses tuli ajaks 4.55 ja teises suurepärane 4.70. Kõrgust hüppas ta ka hästi-1.05 ja topispalli viskas 6 meetri ja 60 sentimeetri kaugusele. Kokku 33 punkti ja seitsmes koht.

Kõige vanemas grupis, 2010-2011 sündinute grupis olid võistlustules meilt kaks sportlast. Kadrilii Marlen tegi tüdrukute võistluses väga korraliku etteaste. Natukene haige jalaga maadelnud sporditüdruk andis punkte ära vaid kõrgushüppes. Sellel korral jäi tulemuseks 1.05. Seevastu kolm järgmist ala olid head, kaks viimast väga head. Kolmikut lendas ta 4.84. Olulisteks said aga 25 meetri jooks ja topispallivise. Esimeses sai ta kirja aja 4.37, mis oli päeva parim, teises läks kirja aga 10.80, see andis teise koha punktid. Kokku teenis Kadrilii 49 punkti ja saavutas suurepärase teise koha. Henry Kurnim poiste võistluses tegi vaat et oma aegade kõige stabiilsema etteaste sellel võistlusel. Ta oli igal alal neljas ja kogus kokku 44 punkti. Mitte ühelgi alal Henry ei läinud alt. Lihtsalt Haapsalu Spordikooli konkurendid olid sellel korral paremad. Henry jooksis 4,31 aja 25 meetri sprindis, kõrguses kordas oma rekordit 1.30, hüppas kolmikut 5.83 ja heitis topispalli väga ilusa tehnikaga 8 meetrit ja 30 sentimeetrit. Kokku siis väga tubli neljas koht.

Saame taas om lastega rahule jääda. Meil on mitmekülgsed ja tublid noored. Suur kiitus kõigile.

Ja muidugi vanemad, kõigi laste vanematele samuti aitähh. Eriti aga Annika, Vallo, Stenar, Tanel, Peeter, kes te tänase sõiduga abiks olite.

 

 

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019