Trinity, Virgo ja Reno mängivad jalgpalli aastaid Eesti tippptasemel

Aasta 2023 oli väga edukas ka meie kolmel tippmängijal, kes Eesti kõrgeimal tasemel kaasa tegid. Aastaid meeste Premium ja naiste Meistriliigas mängivad Reno Mark, Virgo Vallik ja Trinity Õismets on jätnud seljataha kõik omamoodi erilise hooaja. Ühesugune oli kõigile meie jalgpalluritele see, et nad saavutasid Eesti meistrivõistlustel kuuenda koha. Kuid teed selleni olid kõigil kolmel vägagi erinevad. Erinevad meie jalgpalluritel, kes siiski kõik sarnaselt pärit ja hoovijalgpalliga alustanud oma kodukülades. Kas pole eriline mõelda, et meie absoluutsed tipud tulevad Kirbla, Tuudi ja Vatla küladest, kus kõigis elanikke natukene üle saja, kuid kus kasvamiseks ja arenemiseks turvalises lapsepõlves suurepärased tingimused.

Meie Trinity Õismets tegi 2023 aastal oma kolmanda hooaja Eesti Naiste Meistriliigas. Ta oli oma võistkonna raudne põhikoosseisumängija. Trinity tegi kaasa selle aasta meistrisarjas 26 kohtumises. Neist 25 mängis ta kaasa kõik 90 minutit! Ainult ühes, sai ta mänguaega 74 minutit. See on suurepärane näitaja. Sellel aastal Viimsi Jalgpalliklubis Eesti meistrivõistlustel kuuenda koha võitnud Trinity teenis kokku 2234 mänguminutit. Muide, see on kogu naiste Meistrisarja üheksas näitaja!! Suurepärane! Kokku on ta kolme hooajaga naiste kõrgeimal tasemel kaasa teinud 65 kõrgliiga mängus. Lisaks on ta löönud ka kaks väravat. Koduklubis kaitsemängijana mängiv jalgpallur on võimekas ka kergejõustikus. Selle aasta jalgpalliväline teema, mida saaksime esile tuua ongi see, et ta võitis Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustel U23 vanuseklassis 2000 meetri takistusjooksus hõbemedali. Lisaks töötas ta suvel oma esimese klubi lastelaagris treenerina.

Virgo Vallik astus samuti kolmandat aastat Premium Liigas platsile. Kuid aasta oli tema jaoks müstiliselt keeruline. Aasta tagasi vigastas ta väga rängalt oma põlve ja pidi 20.jaanuaril tegema läbi operatsiooni. Algas pikk taastumis ja raviperiood. Ta täitis selle ettekirjutuse ja programmi väga täpselt ja oli sügise alguses tagasi treeningutel. Ta treenis koos oma koduklubi Pärnu JK Vapruse esindusmeeskonnaga, kuid mänge alustas mõistagi klubi U21 meeskonna eest II liigas. Kohe oli näha, et ta on valmis peatselt ka astuma Premium Liigas platsile. Ta oli II liigas kohe ka resultatiivne ja kogus vormi. Lõpuks saabus tema tähetund, kus Peatreener Igor Prins ta Tartu Tammeka vastu 05.novembril kodupubliku ees vahetusest platsile usaldas. Virgole oli vaja vaid nelja minutit ja juba lõi ta palli Tammeka võrku. See oli tema seitsmes tabamus Premium Liigas. Sellel aastal sai ta kõrgseltskonnas platsile kahes kohtumises, mis vigastust arvestades ju mõistetav. Kokku on aga 2021 aastal suure pauguga Premium Liiga ukse lahti löönud Virgo saanud kõrgseltskonnas seni kirja 63 väravat ja löönud seitse väravat. Mängudest ja treeningutest kõrvaluudisena saame tuua tema puhul välja selle, et ta treenib ka Vapruse lapsi ja mängis oma grupiga ka Eesti noorte meistrivõistlustel, kellega õnnestus ka meie lastel kohtuda. Lisaks oli Virgo suvel treenerina tööl ka oma kasvatajaklubi, Lõuna-Läänemaa JK laste Suvelaagris. 

Reno Mark oli samuti hooajal 2023 väga tasemel. Tema aasta oli jälle teistmoodi eriline. Reno alustas neljandat Premium Liiga aastat lihtsalt fantastiliselt. Tema hooaja esimene pool oli väga paljude jalgpalliinimeste arvates kindlasti tema aegade parim. Neljas Premium Liiga aasta algas nii hästi, et julgemad sosistasid isegi sellest, et ta vääriks koondiselaagri kutset. Suve alguses siirdus noor jalgpallur aga Ameerikasse, et kogeda teistmoodi elu ja saada väärt keeleõpet ja kogemusi teise nurga pealt. Noore jalgpalluri valik oli selline ja kolm kuud möödusid ilma jalgpallita. Ta tuli tagasi ja hakkas hoolsalt tegema tööd ikka selle nimel, et taastada hea vorm ja olla kasulik Vaprusele. Vaprus võitiski aegade kõige parema, kuuenda koha ja Renol kokkuvõttes, suurepäast hooaja algust ja südikat hooaja lõppu arvestasdes oli kahtlemata oluline roll. Ta mängis tänavu 17 kõrgliiga mängus ja lõi ühe värava, seda võõrsil Narva Transi võrku. Kokku on Renol kirjas aga 93 Premium Liiga kohtumist ja ta on löönud neis kolm väravat. Just suvel uude maailma tehtud visiit oli tema selle aasta jalgpalliväline tegu. Veel on ta tuntud pillimehena, kes nii paljudele fännidele ka lavalaudadel rõõmu pakub.

Ja muidugi Rocco Mõtt. Ilma Rocco suurepäase tööta, mida ta tänavu Pärnu JK Vaprus kogukonnajuhina teinud, ei oleks Vaprusel sellist edu olnud. Rocco ja tema tiimi suur töö on see, et Vapruse kodumängude pealtvaatajaskond on sellel aastal kasvanud 200 inimese võrra, keskmiselt siis ca 400 pealt ca 600 peale. Ja ka meie käime alati Pärnus ja ka mujal Eestis mänge vaatamas. Ei ole olnud ühtegi kodumängu, kui Rocco personaalselt poleks meid sellest teavitanud ja meie lapsi ja lapsevanemaid mänge vaatama poleks kutsunud. Lisaks meie reisid koos JK Vapruse fännidega nii Tallinnasse, kui Kuressaarde. Ja need on olnud meeldejäävad. Lisaks tegi Rocco meie klubi lastele suure kingituse, kui 27.oktoobril soovis ta, et see kodumäng Harju JK vastu oleks Lõuna-Läänemaa JK eri! Meie lapsed olid jalgpallurite saatjateks ja lisaks veel 10 poissi selle kohtumise pallipoisteks. Veel töötas ka Rocco oma endise klubi lastelaagris treenerina. Ja muidugi ise mängijana. Rocco tegi ikka ise ka palliplatsil kaasa. II Liiga meeskonna kaptenina tegi ta kaasa korraliku ja ka resultatiivse hooaja. Rocco vend Robin Mõtt mängis uhke hooaja samuti II liigas. Ta tegi kaasa koguni 20 mängus ja võitis koos vennaga selles liigas II koha.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019