Kõik meie tore sõpruskond tuli ühisele pildile.

On südamest hea meel, et suur sõprus Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Pärnu JK Vapruse vahel süvendatult kestab. On lihtsalt äge käia ju vaatamas mänge Rannastaadionil, kui teiste hulgas jooksevad väljakule meie oma klubist sirgunud tippmängijad. Veelgi parem tunne on aga see, kui meie lapsed saavad mängida Vapruse ühe tippmängija treenitavate vastu. Virgo Vallik on jalgpallur, kes lisaks esindusmeeskonnas mängimisele, treenib ka sama klubi noorjalgpallureid. Nii oleme Virgoga juba mitu korda sellel aastal sõpruskohtumisi pidanud. Ja vägevaim ehk see, et oleme mänginud ühes ja samas grupis ka Eesti noorte meistrivõistlustel. Täna astusime taas ühe väikese sammu edasi. Virgo kutsus meid mängima uude, sellel aastal avatud Jalgpallihalli. Muidugi võtsime kutse kohe vastu. On ju iga mäng talvel tavaliselt saalitingimustes treenivale tiimile, kui pärli leidmine jõest. Suurepärastes tingimustes, suurepärasel tuttuuel kunstmuruväljakul saime täna ülivajaliku mängu. Nimetame seda siis uue, 2024 aasta Eesti meistrivõistluste esimeseks ettevalmistamistus etapiks.

Mängisime U10 tiimiga täna 4X15 minutit. Plaan oli kaasa võtta lapsi nii, et saaksime mängida kahes vahetuses, ehk siis teha kuuikute kaupa vahetusi. Treeningmänguks säärane variant on lastele kõige kasulikum. Kahjuks paar last haigestus ja hakkasime lapsi veel hommikul tiimi juurde otsima. Saime kaasa võtta U9 palluri Karl-Sanderi ja tore oli see, et meile tuli appi Rasmus, kes muidu juba uhkelt Vapruse rüüd kannab. Seega saime väga vajaliku pika mängu. Oleme Virgole ja Vaprusele väga tänulikud. Tegime soojenduse ja kapten Mattias luges energiaringis kõigile ette asetused ja lapsed tegid vägeva LLJK hüüde. Siis astusime murule. 7,5 minutit mängis üks kuuik ja 7,5 minutit teine kuuik. Kõik said võrdselt mängida ja saime teha ka veel väravavahtide vahetusi, kus rolle vahetasid Omar ja Kaarel. Esimese 15 minutit lasime lastel lihtsalt mängida. Oli näha, kuidas poistel 1,5 kuud sisetreeninguid on tegelikult mõjunud. Oldi üsna koos ja mängu laiali tõmbamine võttis natukene aega. Teist neljandikku alustasime kindla nõudmisega, et kõik söödud läheksid mööda maad ja kasutatalkse rohkem söötudega ka väravavahti ning lapsed tõmbaksid väljaku laiali. Võistkonnad olid tublid. Mõlemad kuuikud olid väga hästi mängus sees. Kui kuuik välja tuli, said nad kohe asuda Epu toodud teed jooma ja küpsiseid sööma. Taas teine kuuik välja, sama asi ja vahetused toimisid väga hästi. Olime kõik tublid. Mõlemad klubid. Täna nägime mõlema tiimi esituses palju väravaid. Hea muru, uus hall ja meie lastel kohe selline suur tahe ja võimalus talvel heades tingimustes mängida seda eriti ka soosis. Täna skoorisid meie lastest Karl-Sander(7), Rasmus(4), Romel Rio(3), Keron(3), Romec(2), Robert(1), August(1). Lisaks olid väga tublid veel Kairon Omar, Eliisabet, Randar, Kaarel Maiko, Tarvi, Mattias. Vastased lõid meie võrku kuus väravat. Mõlema tiimi jalgpallilapsed olid väga tublid.

Pärast kohtumist kogunesime kõik ühispildile. Ja üllatuseks tulid mängu vaatma ja lisaks treeneritele Virgole ja Jaanusele, ning lastevanematele ka pildile meie suured sõbard Vaprusest: Reno, Rocco, Ronaldo ja Reilo. Reno tegi jõulukingituse Romecile, kes väga-väga Reno tegemistele kaasa elab ja teda südamest fännab. Romecile kuulub nüüd tema mängijasärk numbriga 23. Selle toreda sõprusmänguga sai sissejuhatatud ka lastele üllatusi täis jõulukuu.

Suur tänu Kati, Epp, Annika, Reelika, Riina, Külli, Maire, Tiiu, Peeter, Vallo, Kalmer, Rainer. Te olite lastele suureks abiks!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019