Meie kolm vaprat jooksjat täna Jõulumäel.

Reedel, 03.mail toimus Jõulumäel igakevadine Pärnumaa noorsportlaste Laulupidu. Mitte ükski võistlus Pärnumaa Koolispordiliidu kalendris ei too nii palju lapsi kokku, kui kevadised murdmaajooksu meistrivõistlused. Täna oli Jõulumäe spordikeskuse murdmaaradadel 357 noorjooksjat. Võistlesid kõik kooliastmed, 1-12.klassideni välja. Erinevaid Pärnumaa koole oli rajal aga lausa 18! Ka meie sportlased on alati suurel hulga kevadeti sellest võistlusest osa võtnud. Oleme igal aastal võistlema viinud bussi täis spordilapsi. Täna olime samuti esindatud. Rajal olid tublid Virtsu ja Kõmsi koolide sportlased. Lapsi kokku sellel korral aga kolm. 

1-3.klasside tüdrukute 300 meetri jooksus läks jooksurajale kokku 42 väikest jooksuhuvilist. Virtsu kooli õpilane Liz-Sandra Hani tegi taas vägeva jooksu. Ta on viimasel nädalal juba kolm korda näidanud ennast erinevatel jooksuvõistlustel väga heast küljest. Nii Ridala Jüripäevajooks, kui Pärnumaa Aastajooksu I etapp tulid tal suurepäraselt välja. Ka täna Jõulumäel võistles muidu Lihulas jalgpallitrennis osalev tüdruk väga tublilt. Ta saavutas sellise suure osavõtjaskonnaga jooksus ajaga 1.33,0 kõrge 15.koha. Enda jooksus oli ta kuues ja kontrollis päris kenasti asjade kulgu.

4-5.klasside tüdrukute 500 meetri jooksus tuli starti 33 sportlast. Kõmsi Algkooli Liisbeth Vridolin oli taas väga tubli. Ka temale oli see viimase nädala jooksul kolmas start ja ka kolmas suur õnnestumine. Ta ju võitis nädal tagasi Ridala Jüripäevajooksu ja ka Pärnumaa Aastajooksu I etapi omas vanusegrupis. Täna jäi 1,5 sekundit medalist puudu...Väga kõrge 5.koht tuli ajaga 1.53,5. Kokku oli ka siin kolm jooksu ja Liisbeth sai enda jooksus kolmanda koha. Olime ootusärevuses, sest kõikide jooksude esikolmik oli väga kiire ja võrdseid lapsi palju. Natukene siis jäi täna pronksist puudu, kuid praegu neljandas klassis õppides saab ta samas vanuses kaasa joosta ka tuleval aastal. Liisbeth osaleb väga kohusetundlikult meie kergejõustikutreeningutel.

4-5.klassi poiste 500 meetri jooksust võttis osa 35 välejalga. Meie Leek Linnupõld Kõmsi Algkoolist oli samuti tubli. Tema viimane tõsine katsumus oli mäletatavasti Kõmsi Jüriööjooksul, kui ta jooksule kodust Kukerannast rattaga tuli, siis distantsi joostes läbis ja pärast rattaga jälle koju läks. Kõva trenn all tegi ta täna oma elu parimad 500 meetrit. Ta läbis distantsi ajaga 2.03 ja sai protokolli 26.koha. Leek on juba mitu aastat tegelenud jalgpalliga ja samuti on ta osalenud kergejõustikutreeningutel.

Taas saame suur tänu öelda meie väga vastutulelikule lapsevanemale. Tanel Vridolin on juba nagu meie kergejõustiklaste teine treener, kes aitab transpordiga ja kellega laste esitusi alati hea analüüsida.

Meie jooksukevad jätkub: 11.mail sõidame sportlastega Palivere Miilijooksule ja 18.mail toimub järjekordne Kullamaa Maijooks.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019